پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - رویكرد مسیحیت و غرب به معنویت و مهدویت

مولتی هاستر

پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - رویكرد مسیحیت و غرب به معنویت و مهدویت

ما خواسته ها را فعل می کنیم

از ما بخواهید ...............
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغات

معرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

خوش آمدید
تبلیغات
موضوع: سینما موضوع: جنگ نرم موضوع: سیاسی موضوع: فرهنگی | نویسنده: علی بابایی توسکی

رویكرد مسیحیت و غرب به معنویت و مهدویت
 
نویسنده: سیداحمدرضا یكانى‏فرد


تجلى حضرت مریم علیها السلام و ذكر علائم ظهور
 

اشاره:
 
شاید یكى از جالب توجه‏ترین تجلیاتى كه در این میان صورت گرفته است تجلى حضرت مریم ، علیهاالسلام، در ناحیه «مجوگوریه‏» بر پدر روحانى عالیجناب «گبى‏» باشد. در این تجلى حضرت مریم ، علیهاالسلام، پس از ذكر مطالبى خطاب به پدر روحانى به ارائه نشانه‏ها و علائم چندى درباره ظهور حضرت عیسى ، علیه‏السلام، مى‏پردازد كه در انجیل نیز آمده است اما نسبت‏به آنها بى‏توجهى شده است.
در این مقاله برآنیم تا پس از توضیح مختصرى در مورد ناحیه «مجوگوریه‏» و زمان رویداد این تجلى به اصل مطلب بپردازیم.
«مجوگوریه‏» نام روستایى در ناحیه بوسنى‏هرزگوین - یوگسلاوى سابق - است. این روستا در سى مایلى جنوب «موستار» واقع شده است. در این ناحیه چندین بار تجلیاتى صورت گرفته است كه تنها یكى از آنها خطاب به پدر «گبى‏» بوده است و در موارد دیگر مثلا در تاریخ بیست و چهارم ژوئن 1981 دو دختر به نامهاى «ایوانكار» (2) و «ماریانا» (3) تجلى حضرت مریم ، علیهاالسلام، را بر بالاى تپه‏اى مشاهده نمودند و حضرت مریم خطاب به آن دو دختر فرمود:
«من آمده‏ام تا به شما بگویم كه خدایى در جهان وجود دارد، او آكنده از حس زندگى صلح و آرامش است و شما باید به او روى آورید.»
مى‏فرمایند: «در كمال آرامش روحى شما را به فراگیرى تعلیمات خود مى‏خوانم. در این روز آخر سال میلادى گردهم آیید، نماز به پاى دارید و به سخنان مادر آسمانیتان گوش فرا دهید كه در واقع پیام آور این واپسین‏لحظات است. اوقات خود را در جنجال و هیاهو به پایان مبرید، آرام باشید و به تفكر بپردازید; من بارها به شما یادآور شده‏ام كه آخرالزمان نزدیك و بازگشت عیسى مسیح ، علیه‏السلام، نیز قریب‏الوقوع است، اكنون مى‏خواهم شما را در درك و فهم علایمى كه در كتب مقدس در مورد بازگشت و رجعت‏شكوهمند عیسى وجود دارد یارى رسانم. این علایم بوضوح در انجیل بویژه در نامه‏هاى «پطرس مقدس‏» و «پولس مقدس‏» كه در این ازمنه به صورت حقایق جلوه‏گر شده ذكر گردیده است ...» (4)
حضرت مریم ،علیهاالسلام، در ادامه به كشیش «استفانو» درباره علایم آخرالزمان مى‏فرمایند: اولین علامت ظهور ، گسترش گناهان و عقاید نادرست است كه موجب از بین رفتن ایمان و بروز الحاد مى‏گردد. این عقاید نادرست از طریق آموزگاران مذهبى دروغین و عالمانى كه اعتقاد درستى به كتب آسمانى ندارند روى مى‏دهد. بدعتهاى مخرب بر اساس همین عقاید نادرست و بهانه‏هاى بشرى پایه‏گذارى مى‏شود. بنابراین در چنین زمانى ایمان رخت‏بربسته و الحادى بزرگ همه جا را فرا گرفته است.
«نگذارید هیچ كس به هیچ عنوانى شما را فریب دهد زیرا بسیارى افراد در پى فریب عده دیگرى هستند (پیامبران دروغین)» (انجیل متى; 24، 5-4)
«آن روز نخواهد آمد مگر اینكه اول شورش عظیمى علیه خدا روى دهد.» (تسالونیكیان دوم ;3-2).
«اما قوم اسرائیل علاوه بر پیامبران راستین ، پیامبران دروغین هم داشتند و شما هم در میان خود معلمان دروغین خواهید داشت. آنها مخفیانه تعالیم غلط و زیانبخش به میان شما خواهند آورد و همان مولایى را كه آنها را آزاد نمود، انكار خواهند نمود و بلاى ناگهانى بر سر خود خواهند آورد. عده زیادى آنهاو راههاى هرزه آنها را دنبال خواهند كرد و به خاطر ایشان راه حقیقت مورد اهانت قرار خواهد گرفت.»
«از روى طمع و با داستانهاى جعلى خود ، شما را استثمار خواهند كرد اما، كیفرى كه از مدتها پیش براى آنان مقرر شده بود در انتظار آنها و هلاكت در كمین آنان است.» (5) (پطرس دوم; فصل دوم،3-1)
دومین علامت ظهور و وقوع جنگها و نزاعهاى برادركشانه است كه منجر به حاكمیت‏خشونت ، كینه و عداوت مى‏گردد و دستگیرى از محرومین و صدقه‏دادن رو به كاهش مى‏گذارد و این در حالى است كه حوادث و بلایاى طبیعى نظیر قحطى، بیماریهاى واگیردار و اپیدمى ، سیل و زلزله هر چه بیشتر به‏وقوع مى‏پیوندد.
«زمانى مى‏آید كه شما صداى جنگها را از نزدیك و اخبار مربوط به جنگ در جاهاى دور را خواهید شنید. هراسان نشوید، چنین وقایعى باید رخ دهد اما پایان كار هنوز نرسیده است زیرا ملتى با ملت دیگر و دولتى با دولت دیگر جنگ خواهد كرد و قحطى‏ها و زمین‏لرزه‏ها در همه جا پدید خواهد آمد. اینها همه مثل آغاز درد زایمان است و شرارت بقدرى زیاد مى‏شود كه محبت آدمیان نسبت‏به یكدیگر سرد خواهد شد اما هر كس تا آخر پایدار ماند نجات خواهد یافت.» (6) (انجیل متى ; 24، 8-6 و13-12)
سومین علامت ظهور توهین وحشتناك به مقدسات است كه توسط شخصى كه خود را «دجال‏» (7) معرفى مى‏كند انجام مى‏شود و وى دشمن مسیح، علیه‏السلام، است او وارد خانه مقدس خدا شده و بر تخت الهى تكیه زده و خود را خدا قلمداد مى‏كند.»
«او با هر آنچه خدا خوانده مى‏شود و هر آنچه معبود آدمیان است مخالفت مى‏كند و خود را مافوق همه آنها قرار خواهد داد به حدى كه در معبد خدا مى‏نشیند و ادعاى خدایى مى‏كند. ظهور آن مظهر شرارت در اثر فعالیتهاى شیطان خواهد بود و با انواع آیات و نشانه‏ها و معجزات فریبنده و هر نوع شرارتى كه براى محكومان به هلاكت فریبنده است همراه خواهد بود.» (تسالونیكیان دوم ; 4-2،9)
«پس روزى آن توهین وحشتناك به مقدسات را كه دانیال نبى از آن سخن گفت در مكان مقدس ایستاده ببیند.» (در اینجا خواننده خوب توجه كند) (انجیل متى فصل 24، 15) (8)
«فرزندان عزیزم براى آنكه بدانید آخر این امور چه خواهد بود آن چیزى را كه توسط دانیال نبى پیش‏بینى شده ست‏بخوانید:
«اى دانیال برو زیرا این كلام تا آخرالزمان مخفى و مختوم شده است ، بسیارى طاهر و سفید و مصفى خواهند گردید و شریران شرارت خواهند ورزید و هیچ‏كدام از شریران نخواهند فهمید لیكن حكیمان خواهند فهمید (و از هنگام موقوف شدن قربانى دائمى و نصب نمودن رجاست ویرا من هزارودویست و نود روز خواهد بود خوشا به حال آنكه انتظار كشد و این انتظار به هزارو سیصدو سى و پنج روز برسد.» (دانیال نبى فصل 12، 12-9)] (9)
از دیگر نشانه‏هاى ظهور پدیده‏هاى خارق‏العاده‏اى است كه در آسمانها رخ مى‏دهد.
«خورشید تاریك خواهد شد و ماه دیگر نور نخواهد داد، ستارگان از آسمان فرو خواهند ریخت و قدرتهاى آسمانى متزلزل خواهند شد.» (انجیل متى ; فصل 24;29)
«فرزندان و عزیزان من به من توسل جویید من به شما علایم ظهور را تعلیم مى‏دهم كه عیسى مسیح، علیه‏السلام، آنها را براى شما در كتاب مقدس خاطرنشان كرده است تا خود را براى آخرالزمان آماده كنید زیرا كه این علایم در دوران زندگى شما روى مى‏دهد. سالى كه به پایان آمد و سالى كه شروع خواهد شد قسمتى از آزمایش سختى است كه در خلال آن الحاد گسترش مى‏یابد، جنگها چند برابر مى‏شود، حوادث طبیعى در نقاطى از جهان روى مدهد و بر میزان شكنجه‏ها و اذیت و آزار افزوده مى‏شود; انجیل اعلام مى‏دارد كه حوادث خارق‏العاده‏اى در آسمان اتفاق مى‏افتد و ظهور دجال نیز نزدیك است.
من شما را به محكم داشتن ایمانتان سفارش مى‏كنم، ایمان خود را حفظ كنید و در دستگیرى از مردم و صدقه‏دادن با شوق و اشتیاق اقدام كنید. هدایت‏خود را به من سپارید و با هم باشید، علایم و نشانه‏هاى عصر خود را با من یادآور شوید و در سایه آرامش قلبها و قوت قلب به سر برید. من همیشه با شما هستم ، به شما مى‏گویم این علایم كه براى شما بیان گردید نشان مى‏دهد كه آخرالزمان نزدیك است .
«از درخت انجیر درسى بیاموزید; هر وقت‏شاخه‏هاى آن جوانه مى‏زند و برگ مى‏آورد شما مى‏دانید كه تابستان نزدیك است و به همان طریق وقتى تمام این چیزها را مى‏بینید بدانید كه آخر كارها نزدیك بلكه بسیار نزدیك است . (انجیل متى ; فصل 24،33- 32) (11)

 
حسین آرام جانم

کلیه مطالب درج شده در این سایت مطلق به پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار می باشد