پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - ساختمان پزشکان رواح بی فر هنگی

مولتی هاستر

پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - ساختمان پزشکان رواح بی فر هنگی

ما خواسته ها را فعل می کنیم

از ما بخواهید ...............
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغات

معرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

خوش آمدید
تبلیغات
موضوع: سینما | نویسنده: علی بابایی توسکی
ساختمان پزشكان؛ شبه‌طنزی برای ترویج بی‌فرهنگی

خبرگزاری فارس: "ساختمان پزشكان " به عنوان یكی دیگر از مفاخر سیما! در حالی این شب ها مهمان خانه هایمان است كه بی فرهنگی را به راحتی ترویج می كند. این سریال خط بطلانی می كشد بر تمام مسایلی كه یك جوان از ابتدا تا جوانی در خانواده و اجتماع می آموزد.


 

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، ندای انقلاب در نقد سریال تلویزیونی ساختمان پزشكان نوشت: پیش تر برنامه "طنز " را برنامه ای می دانستیم كه در آن معضلات اجتماعی به زبان كنایه و طنز بیان می شد و در راستای برطرف كردن مشكلات اجتماعی گام بر می داشت.

اما متاسفانه امروز در سینمای ایران تعریف طنز دچار تحریف شده است و سخنان هجو و بیهوده و بعضا توهین و به استهازا گرفتن اعتقادات و اداب و رسوم را برنامه طنز معرفی می كنند.

جدای از انتقادات وارده به مسایل فنی فیلم سازی در این سریال ها و فیلم های سینمایی، بسیاری از نقدها به محتوای فرهنگی و دینی آنها وارد شده است كه سعی می كنند به هر قیمتی مخاطب را بخندانند.

"ساختمان پزشكان " به عنوان یكی دیگر از مفاخر سیما! كه نام طنز را یدك می كشد در حالی این شب ها مهمان خانه هایمان است كه بی فرهنگی را به راحتی ترویج می كند. این سریال خط بطلانی می كشد بر تمام مسایلی كه یك جوان از ابتدا تا جوانی در خانواده و اجتماع می آموزد.

در فرهنگ ایرانی و از آن مهمتر در شارع مقدس، احترام به هم نوع، از قبیل احترام دو برادر به هم، احترام متقابل بین همسران و رابطه گرم و صمیمی بین پدر و مادر و فرزندان در خانواده، بسیار سفارش شده است كه متاسفانه در این سریال دقیقا بر عكس آموزه های دینی به نمایش در می آید.

متاسفانه در این فیلم هیچ احترامی بین عوامل رعایت نمی شود و خانواده ایرانی را یك خانواده عصبی و جنگجو كه دائما در حال دعوا و مشاجره هستند نشان می دهد.

پدر و مادر در یك خانواده كه باید زمینه ساز صلح بین فرزندان خانه باشند، اتفاقا در این سریال موجبات درگیری را فراهم می نمایند و بر سر مسایل ریز و درشت با یكدیگر به دعوا می پردازند كه به قهر و آشتی های مكرر مبدل می شود.

پس از گذر از احترام متقابل، این فیلم موهون با صاحت كامل به شیوه خواستگاری اسلامی اهانت می كند. سوال های معمول در روز خواستگاری كه اتفاقا مورد نظر كارشناسان خانواده و مذهبی نیز هست به وقیحانه ترین شیوه در سكانس های این سریال به سخره گرفته می شود تا بفهماند كه شیوه اسلامی شیوه درستی برای ازدواج نیست.

از سیمای جمهوری اسلامی انتظار می رود حداقل بر سر مبانی اسلامی در مراحل تولید سریال هایش با تمام قوا ایستادگی كند تا از دین مبین اسلام بیش از این دور نشویم.

 
حسین آرام جانم

کلیه مطالب درج شده در این سایت مطلق به پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار می باشد