پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - وظایف منتظران(انتظار فرج)

مولتی هاستر

پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - وظایف منتظران(انتظار فرج)

ما خواسته ها را فعل می کنیم

از ما بخواهید ...............
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغات

معرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

خوش آمدید
تبلیغات
موضوع: امام زمان(عج) | نویسنده: محمدعلی اعظم نیا

وظایف منتظران این هفته مربوط به انتظار  فرج است.
برای ادامه بر روی ادامه مطلب كلیك كنید ... .


انتظار فرج

حضرت علی (عَلیهِ السَّلام) فرمودند: در انتظار فرج باشید و از رحمت خدا ناامید نشوید. به راستی كه محبوب ترین كارها در پیشگاه خدای عزّ و جلّ انتظار فرج است.(بحار الأنوار: 52/123 ح7)

امام صادق (عَلیهِ السَّلام) فرمودند: هر شب و روز چشم انتظار ظهور امام خود یاش.(بحارالأنوار: 95/159)

امام رضا (عَلیهِ السَّلام) از پدران گرامی شان (عَلیهِم السَّلام) نقل كردند كه رسول خدا (صَلی الله عَلیهِ وَ اله وَ سَلم) فرمودند: برترینِ كارهای امّت من، انتظار فرج از سوی خدای عزّ و جلّ است.(كمال الدین: 644 ح3)

امام صادق (عَلیهِ السَّلام) فرمودند: هر كس از شما با اعتقاد به امامت ائمه معصومین (عَلیهِ السَّلام) و در انتظار فرج حضرت مهدی (عَلیهِ السَّلام) از دنیا برود، همانند كسی است كه در خیمۀ آن حضرت باشد.(كمال الدین: 644 ح1)

امام صادق (عَلیهِ السَّلام) به واسطۀ پدران گرامی اش از امیرالمؤمنین (عَلیهِ السَّلام) نقل می كند كه آن حضرت فرمودند: كسی كه چشم انتظار امر ما (ظهور دولت حق) باشد، همانند كسی است كه در راه خدا به خون خویش می غلتد.(كمال الدین 645 ح6)

امام زین العابدین (عَلیهِ السَّلام) خطاب به ابو خالد كابلی فرمودند: ... ای ابو خالد! به راستی مردم دوران غیبتِ آن حضرت كه امامت او را از دل و جان باور دارند و چشم انتظار ظهور او هستند، از مردم هر زمانی برتر و والاترند. چرا خداوند –تبارك و تعالی- عقل، فهم و شناختی به آنها عنایت فرموده كه غیبت آن حضت در نظرشان به منزلۀ ظهور و مشاهده است. خدای متعال مردم آن دوران را همانند مجاهدانی قرارداده كه با شمشیر در حضور رسول خدا (صَلی الله عَلیهِ وَ اله وَ سَلم) در حال نبرد با دشمنان هستند. آنان مخلصان حقیقی و شیعیان راستین و دعوت كنندگان به سوی دین خدا در نهان و آشكار هستند.(كمال الدین:320)

امام صادق (عَلیهِ السَّلام) فرمودند: ای ابو بصیر! خوشا به حال شیعیان قائم ما، آنان كه در دوران غیبت او چشم انتظار اویند و در زمان ظهورش فرمانبردار او. آنان دوستان خدا هستند كه هیچ ترسی بر آنان نسیت و اندوهگین نمی شوند.(كمال الدین:375)

در شب های قدر،

اوّل برای آقا دعا كنید

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّک اَلفَرَج

آمین

 

 
حسین آرام جانم

کلیه مطالب درج شده در این سایت مطلق به پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار می باشد