پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - وظایف منتظران( تسلیم بودن و عجله نكردن در امر فرج و اجتماع شیعیان برای یاری آن حضرت)

مولتی هاستر

پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - وظایف منتظران( تسلیم بودن و عجله نكردن در امر فرج و اجتماع شیعیان برای یاری آن حضرت)

ما خواسته ها را فعل می کنیم

از ما بخواهید ...............
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغات

معرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

خوش آمدید
تبلیغات
موضوع: امام زمان(عج) | نویسنده: محمدعلی اعظم نیا

برای ادامه بر روی ادامه مطلب كلیك كنید ... .


تسلیم بودن و عجله نكردن در امر فرج

ابراهیم بن مِهَزم گوید: پدرم برای من نقل كرد: در محضر امام صادق (عَلیهِ السَّلام) دربارۀ حكوت خلفای بنی عباس سخن می گفتیم. آن حضرت فرمودند: مردم، تنها به جهت این كه برای فرا رسیدن امر ظهور شتاب می كنند، هلاك می شوند. همانا خداوند سبحان به سبب شتاب كردن بندگان، در امر ظهور تعجیل نمی كند. محققاً مدت غیبت امام زمان (عَلیهِ السَّلام) سرانجامی دارد كه به آن منتهی می شود و اگر مردم به آن زمان برسند، نه لحظه ای بر آن پیشی می گیرند و نه باز می مانند. (اصول كافی:1/369 ح7)

عبد الرحمان بن كثیر گوید: در محضر امام صادق (عَلیهِ السَّلام) بودم كه مِهَزم وارد شد و گفت: فدایت شوم! این امر (ظهور امام زمان (عَلیهِ السَّلام)) كه در انتظار آن هستیم، چه زمانی واقع خواهد شد؟

امام (عَلیهِ السَّلام) در جواب فرمودند: ای مِهَزم! كسانی كه برای ظهور تعیین وقت می كنند، دروغ می گویند و شتاب كنندگان در این باره نیز هلاك می شوند و آنان كه تسلیم امر الهی باشند، نجات می یابند. (اصول كافی 1/368 ح2)

امیر المؤنین حضرت علی (عَلیهِ السَّلام) فرمودند: تلاش برای از جای بر كندن كوهها آسنانتر است از مبارزه با حكومتی كه برای آن مدت خاصی قرار داده شده است. از خداوند یاری بخواهید و شكیبا باشید، همانا زمین از آنِ خداست و آن را به هر كدام از بندگانش كه اراده كند، واگذار می كند و سرانجامِ نیكو از آنِ پروا پیشگان است. در انجام این كار (فرج امام زمان (عَلیهِ السَّلام)) قبل از رسیدن زمان آن شتاب نكنید كه پشیمان خواهید شد و پایان انتظار بر شما طولانی جلوه نكند كه سنگدل می شوید. (بحارالأنوار: 52/123 ح7، به نقل از خصال شیخ صدوق (رحمة الله))

اجتماع شیعیان برای یاری آن حضرت

امام زمان (عَجَّلَ اللهُ تعالی فَرَجَهُ الشَّریفَ) در توقیعی به شیخ مفید (رحمة الله) می فرماید: اگر شیعیان ما –كه خداوند آنان را به اطاعت از خود موفق بدارد- بر آن عهدی كه با آنان شده است، یكدل باقی می ماندند، البته میمنت دیدار ما از آنان به تأخیر نمی افتاد و سعادت دیدار ما –همراه با شناخت حقیقی و درست- بسیار زود برای آنان حاصل می شد. (بحار الأنوار: 53/177 به نقل از احتجاج طبرسی (رحمة الله))

این ماه رمضان هم رفت و تو نیامدی

آقا جان بیا

یا فاطر به حَقِّ فاطمه عَجِّل لِوَلیِّک اَلفَرَج

الهی آمین

التماس دعا

 
حسین آرام جانم

کلیه مطالب درج شده در این سایت مطلق به پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار می باشد