تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - مگر آن ها هنرمند نبودند؟

مولتی هاستر

پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - مگر آن ها هنرمند نبودند؟

ما خواسته ها را فعل می کنیم

از ما بخواهید ...............
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغات

معرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

خوش آمدید
تبلیغات
| نویسنده: طاها عمویی

آیا تا به حال شده از خود بپرسیم که در میان نام و یاد هنرمندان ما، ممکن است خاطره هنرمندانی باشد که نم نم در حال گوشه گیر شدن اند؟ هنرمندانی که به عنوان قهرمان می نامیمشان. هنرمندانی که در ظاهر کار خشن و به دور از روح لطیف هنرمندانه شان باطن کارشان، بسیار نغز و دلکش می نمود.
تا به حال پرسیده ایم چرا به جای تبریک تولد فلان هنرمند مثلا تبریک تولد حاج همت را نمی گوییم؟ مگر نمونه های کمی از این نابغه های رزمی و دفاعی داشتیم؟ مگر هنرمند فقط لباس متفاوت پوشیدن و ظاهر متفاوت داشتن و حرف زدن متفاوت است؟ آیا هنرمند، خلبان شهیدی نیست که در عین قرارداشتن در بهترین امکانات رفاهی، زندگی خود را در سطح پایین ترین قشر جامعه حفظ می کند؟ آیا هنرمند کسی نیست که بدن خود را جلوی سرب داغ می گیرد برای آن به ظاهر هنرمند؟ هنرمند آن نیست که ظواهر دنیوی را رها می کند و به عشق ایران و اعتقادش جلوی متجاوز می ایستد؟ مگر آن ها حرف متفاوت نزدند؟ مگر نگفتند چو ایران نباشد . . . ؟

آیا جوان هایی که به جبهه ها می رفتند و بدنشان را در مقابل دشمن متجاوز سپر می کردند هنرمند نبودند؟ چرا رسم شده تولد هنرمندان را با حاشیه های فراوان زندگی اش بزرگ جلوه می دهیم؟ چرا نباید تولد کاظمی و باکری یا بابایی را جشن بگیریم؟ چرا در روزنامه هایمان قسمتی را به عنوان یاد شهیدان درست کرده ایم به جبر؟ و نه به اختیار و علاقه. که اگر به اختیار بود ابتدا از حالت این چنینی خارجش می کردیم بعد نم نم حذفش می کردیم؟ چه ایرادی دارد در روزنامه هایمان قسمتی باشد برای تبریک تولد شهیدانمان؟

 
حسین آرام جانم

کلیه مطالب درج شده در این سایت مطلق به پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار می باشد