پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - عرفان های نو ظهور

مولتی هاستر

پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - عرفان های نو ظهور

ما خواسته ها را فعل می کنیم

از ما بخواهید ...............
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغات

معرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

خوش آمدید
تبلیغات
موضوع: فرهنگی | نویسنده: علی بابایی توسکی


پدیده اوهام و خرافه در سالهای اخیر رشد زیاد و البته نگران کننده ای یا فته است. روزی نیست مگر آنکه از یک سو نفیر گوساله سامری(1) به گوش می خورد و خواه ناخواه با ادعاهای گزاف چند کلاش نظر کرده و مدعی خود خوانده مواجه می شویم. تا آنجا که کسی به مطایبه (2) گفت : هر چند روزی ، یک امام زمان نو ظهور به اوین می آورند!

جواهرفروشان به كنجی خموش
چه گرم است بازار شلغم فروش!
البته این روند رو به رشد مختص به ایران و یا كشورهای اسلامی نیست بلكه گرایش به معنویت های مجازی در مغرب زمین نیز، رونق گرفته است چرا كه معنویت، گمشده دنیای معاصر است." موعودگرایی" به عنوان نقطه تعامل و اشتراك تمام ادیان آسمانی، در جهان غرب نیز با آسیب های جدی دست به گریبان است. تنها می توان با سیری گذرا بر سیمای منجی در سینمای غرب، عمق فاجعه را دریافت.
چرا که دست قدرتهای سیاست پیشه برای بهره برداری از این خلاء بیش از پیش باز می گردد .
دشمن علی رغم هشدارهای مكرر دیده بان بیدار نظام مبنی بر هوشیاری در مقابل “تهاجم فرهنگی”، ”شبیخون فرهنگی” و بلكه “نسل كشی فرهنگی”، همچنان و بدون هیچ مانعی به جلو می تازد. در این فاز، دشمن دریافت كه به جای جبهه گیری علنی، رویارویی بنیان های نظام، باید چون موریانه در جان آن بنیادهای عقلی و عقیدتی رخنه كند و با حربه شبه مذهب، به جنگ مذهب برود. مسح محتوای دین، بی رنگ و بو كردن اعتقادات مذهبی، حیرانی و سرگردانی انسان معاصر، رهایی انسان سرگشته در برهوت خلسه های مجازی و ... هدف عمده این نوع تهاجم بوده است.

نتیجه گیری:
در مجموع و با در نظر گرفتن هشدارهای اخیر مقام معظم رهبری در خصوص این مباحث باید تاكید كنیم كه رواج این گونه پدیده ها در میان اقشار مختلف اجتماع از جمله جوانان، دانشجویان، دانش آموزان و ... پیامدهای سنگین فرهنگی به دنبال خواهد داشت كه جبران آن مشكل است. این مقوله باید سرلوحه نهادهای فرهنگی و سیاسی كشور قرار گیرد تا با محوریت اطلاع رسانی و شفاف سازی، آموزش و معرفی این افراد و فرقه ها، فرهنگ دینی و مذهبی حاكم بر كشور را واكسینه كنند. علی رغم تلاش های موجود بازهم خلاهایی در این زمینه احساس می شود كه باعث شده تا این اشخاص (مدعیان دروغین مهدویت) بازهم فرصت هایی را برای اغفال توده های مردمی در اختیار داشته باشند. لذا است كه تلاش مستمر برنامه ریزی و مطالعه در بستر این معضلات و حل آنها امری اجتناب ناپذیر می نماید.

پاورقی:

1-    گوساله ای که سامری ساخت از زر آنگاه که موسی به کوه طور شده بود و بنی اسرائیل را به پرستش آن اغوا کرد.
2-    شوخی و مزاح و خوش طبعی و خوش منشی.

منابع:

-1 بازخوانی پرونده متمهدیان، نشریه معارف، مهر 1387، شماره 59.
-2 ویژه ناه كژراهه، جام جم، اسفند86
 
حسین آرام جانم

کلیه مطالب درج شده در این سایت مطلق به پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار می باشد