پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - امضای توافقنامه همکاری‌های راهبردی بین شورای امنیت ملی ایران و روسیه

مولتی هاستر

پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - امضای توافقنامه همکاری‌های راهبردی بین شورای امنیت ملی ایران و روسیه

ما خواسته ها را فعل می کنیم

از ما بخواهید ...............
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغات

معرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

خوش آمدید
تبلیغات
موضوع: سیاسی | نویسنده: علی بابایی توسکی
توسط باقری و همتای روس خود صورت گرفت؛
امضای توافقنامه همکاری‌های راهبردی بین شورای امنیت ملی ایران و روسیه

تماریون: شوراهای امنیت ملی ایران و روسیه در راستای توسعه همکاری‌های دو کشور توافقنامه همکاری راهبردی امضا کردند.


به گزارش تماریون به نقال از خبرگزاری فارس، شوراهای امنیت ملی ایران و روسیه در راستای توسعه همکاری‌های دو کشور توافقنامه همکاری راهبردی امضا کردند.  

این توافقنامه امروز (جمعه) با حضور علی باقری، معاون سیاست خارجی و امور بین‌الملل دبیر شورای عالی کشورمان و یوگنی لوکیانف، معاون دبیر شورای امنیت روسیه به امضا رسید.

باقری پس از امضای این توافقنامه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: این یک سند همکاری بین شوراهای امنیت ملی دو کشور بود که از قبل مطرح بوده و امروز نهایی شد.

وی با بیان اینکه این سند حاوی ابعاد مختلف همکاری بین شوراهای امنیت ملی ایران و روسیه در زمینه‌های مختلف امنیتی، اقتصادی، سیاسی و اطلاعاتی است، افزود: با امضای این توافقنامه چارچوب همکاری‌های شوراهای امنیت دو کشور همسایه از نظر شکلی و محتوایی مشخص شد.

معاون سیاست خارجی و امور بین‌الملل دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در خصوص دستاوردهای سفر به مسکو در ابعاد دوجانبه و بین‌المللی به ویژه طرح گام به گام نیز اظهار داشت: تعاملات ما با روسیه مستمر است و این به دلیل عمق مناسبات حاکم بر روابط دو کشور می‌باشد.

وی ادامه داد: در این سفر موضوعات مختلف بین دو کشور در ملاقات‌های متعدد با مقام‌های روس بررسی شد و با دوستان روس درباره اوضاع منطقه و دیدگاه‌های تهران و مسکو در این باره تبادل نظر و رایزنی کردیم.

باقری تشریح کرد: در این سفر و در دیدار با مقام‌های روس در خصوص گزارش تازه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه‌های هسته‌ای صلح آمیزکشورمان و مواضعی نیز که باید در قبال این گزارش اتخاذ شود و نیز شکل همکاری دو کشور در این ارتباط تبادل نظر و گفت‌وگو کردیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موضوعات مهم مطرح شده در دیدارهای این سفر طرح گام به گام بود که در مورد آن هم با آقای لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و معاونانش و هم با آقای پاتروشف، دبیر شورای امنیت این کشور و معاونان وی بحث و گفت‌وگو کردیم. 
معاون جلیلی گفت: در این دیدارها مباحث مختلفی در این زمینه مطرح و قرار شد ادامه مذاکرات برای بررسی ابعاد بیشتر این طرح بین دو طرف در آینده نزدیک انجام شود.
 
علی باقری، معاون سیاست خارجی و امور بین الملل دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان سه شنبه شب به دعوت مقام‌های روس برای دیدار کاری چند روزه و مذاکره با آنان در خصوص مسائل دوجانبه منطقه‌ای و بین‌المللی وارد مسکو شد.

وی تاکنون با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و معاونان وی و نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه و معاونان وی مذاکره و دیدار کرده است
 
حسین آرام جانم

کلیه مطالب درج شده در این سایت مطلق به پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار می باشد