پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - جنبش وال‌استریت نظام انتخاباتی آمریکا را به چالش می‌کشد

مولتی هاستر

پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - جنبش وال‌استریت نظام انتخاباتی آمریکا را به چالش می‌کشد

ما خواسته ها را فعل می کنیم

از ما بخواهید ...............
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغات

معرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

خوش آمدید
تبلیغات
موضوع: سیاسی | نویسنده: علی بابایی توسکی
جهش بلند سیاسی معترضین ضدسرمایه‌داری پس از تبیین خواسته‌های اقتصادی؛
جنبش وال‌استریت نظام انتخاباتی آمریکا را به چالش می‌کشد

خبرگزاری فارس: مجمع سیاسی و انتخاباتی جنبش وال‌استریت طرحی را برای اصلاح ساختار انتخابات آمریکا با تبدیل آن به انتخاباتی عادلانه‌تر که بتواند منافع مردم آمریکا را تامین کند، آماده کرده است.


به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی "مجمع عمومی معترضین وال‌استریت در نیویورک"، این پیشنهادیه که بین سپتامبر تا نوامبر سال 2011 میلادی تهیه شده است توسط یکصد نفر از فعالین قیام ضدسرمایه‌داری مردم آمریکا تدوین گردیده و در ضمن برای نگارش آن نظرات بسیاری از فعالان ضدسرمایه‌داری از طریق تماس آنلاین دریافت و لحاظ شده است. در عین حال شیوه نگارش این مستند نیز کاملا دسته‌‌جمعی عنوان شده است.
 
بنابراین گزارش، مستندی که از سوی فعالان جنبش 99 درصدی وال‌استریت برای اصلاح ساختار انتخاباتی ارائه شده، پیشنهادات روشنی را در بر می‌گیرد که هدف از آن تجربه‌ای جدید است که به هر رای‌دهنده اجازه ایفای نقش می‌دهد.
 
برخی سرفصل‌های پیشنهادی مطرح شده در مستند مزبور به شرح زیر است:
 
 ایجاد روشی جایگزین برای روش کنونی انتخابات در آمریکا، تفکیک مجدد حوزه‌های انتخابیه به طریق غیرحزبی، تبدیل حوزه‌ها به حوزه‌های کوچک و محلی، اعاده حقوق کسانی که حق رای را بر حسب برخی قوانین آمریکا از دست داده‌اند، اصلاح قوانین نظارت بر صندوق‌های رای که به نفع احزاب بزرگ طراحی شده است، کنترل بر نحوه شمارش آرا به طوری که امکان اعمال نفوذ احزاب بزرگ از آن حذف شود و ...
 
در این مستند تاکید شده است که انتخابات آزاد می‌تواند به شهروندان فرصت تعیین سرنوشت خود را بدهد و تصریح شده است که دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در آمریکا دست به ایجاد یک انحصار قدرت زده‌اند. "حکومت بر مردم به‌وسیله مردم و برای مردم در آمریکا به حکومت بر مردم به‌وسیله احزاب و برای منافع تجاوزکارانه تبدیل شده است."
 
قیام ضدسرمایه‌داری وال‌استریت از تاریخ 17 سپتامبر سال جاری میلادی به نمایندگی 99 درصد از مردم آمریکا علیه یک درصد جمعیت سرمایه‌دار این کشور آغاز شده است. این قیام که تا چند روز دیگر دومین ماه خود را نیز پشت سر خواهد گذاشت علی‌رغم تمامی فشارهای وارد شده از سوی پلیس و دستگاه‌های اعمال‌کننده قانون همچنان به حیات خود ادامه می‌دهد و گسترش قابل توجهی نیز یافته است.
 
برای کسانی که قیام ضدسرمایه‌داری وال‌استریت را یک جنبش صرفا اقتصادی می‌دانند، این مستند سندی است بر اینکه فعالان جنبش ضدسرمایه‌داری آمریکا دارای اهداف سیاسی قابل توجهی هستند.
 
 
حسین آرام جانم

کلیه مطالب درج شده در این سایت مطلق به پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار می باشد