پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - مریکا بر اثر بحران شدید مالی به 10 کشور مستقل تجزیه شود.(آمریکاوتجزیه)

مولتی هاستر

پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار - مریکا بر اثر بحران شدید مالی به 10 کشور مستقل تجزیه شود.(آمریکاوتجزیه)

ما خواسته ها را فعل می کنیم

از ما بخواهید ...............
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نسخه ی موبایل
تبلیغات

معرفی سایت به دوستان

 
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:


Powered by ParsTools

آمار

کل مطالب ارسالی:
کل نویسندگان:
بازدید امروز:
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل:
بازدید کل :
آخرین بازید :
آخرین بروزرسانی:

خوش آمدید
تبلیغات
موضوع: سیاسی | نویسنده: علی بابایی توسکی
رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون‌مرز مطرح کرد
احتمال تجزیه آمریکا به ۱۰ کشور مستقل بر اثر بحران شدید مالی

تماریون: رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون‌مرز گفت: برخی نظریه‌پردازان و سیاستمداران آمریکائی احتمال می‌دهند که آمریکا بر اثر بحران شدید مالی به 10 کشور مستقل تجزیه شود.


ه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حسن عباسی رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون‌مرز طی سخنانی با اشاره به ادعاهای آمریکا مبنی بر اقدام علیه جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: قاطعانه بگویم، آمریکا از هیچ اقدام سیاسی، اقتصادی، تجاری و یا حتی نظامی  علیه جمهوری اسلامی ایران به نتیجه‌ای دست نخواهد یافت.
 
وی با بیان اینکه بیش از نیمی از نظریه‌ها و تبلیغات آمریکا بلوف و ادعایی بیش نیست، افزود: معتقدم که آمریکا یک نظام پیچیده و تئوریک و برنامه‌ریزی شده برای تمامی نقاط دنیا ندارد و این فقط یک بلوف سیاسی است چرا که عملکرد دولت و سیاست‌مداران این کشور از ابعاد اقتصادی، تجاری و سیاسی بسیار در تعارض است و همخوانی ندارد و نمی‌توان این حرکات متعارض را برنامه‌ریزی شده و قائل به نتیجه دانست.

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون‌مرز با اشاره به موج‌های بیداری در جهان عرب، اروپا و آمریکا و تغییر دولت‌های تونس، مصر و لیبی در آفریقا و یونان، ایتالیا و اسپانیا در اروپا و نیز تداوم و گسترش جنبش اشغال وال‌استریت را نشان از شکنندگی درونی آمریکا و غرب نسبت به مبانی ایدئولوژیک دانست که به فروپاشی اقتصاد و رکود جهانی اقتصاد منجر خواهد شد.

* آمریکا عامل و نقطه عطفی در فروپاشی اقتصاد جهانی است؛ امکان اعلام تجزیه آمریکا به ده‌ها کشور کوچک 

عباسی در ادامه، تحولات جهانی را بسیار پر شتاب قلمداد کرد و با اشاره به ادعای تقابل شدید ایران و آمریکا در سال 2012 میلادی اظهار داشت: آمار و ارقام، وضعیت بدهی‌های خارجی آمریکا را بسیار تأسف‌بار نشان می‌دهد تا جایی که خود به تنهایی عامل و نقطه عطفی در فروپاشی اقتصاد جهانی محسوب می‌شود بنابراین نظریه‌پردازان و سیاست مداران آمریکایی سه گزینه اعلام ورشکستگی، اعلام تجزیه آمریکا و تبدیل به ده‌ها کشور مستقل و یا تغییر در نظم جهانی و ایجاد جنگ در جهان را برای رهایی آمریکا از این وضعیت اعلام کرده‌اند.

* آمریکا جز ایجاد جنگ راهی برای رهایی از بحران ندارد اما در وضعیتی نیست که بتواند سرباز به نقطه‌ای از دنیا اعزام کرده تا برای او بجنگد 

وی که در برنامه کنکاش شبکه جهانی جام جم سخن می‌گفت، گزینه سوم را مدنظر سیاست‌مداران و دولتمردان آمریکایی برای رهایی از رکود و فروپاشی اقتصاد جهانی توصیف کرد و گفت: آمریکا برای گذر از بحران متوسل به جنگ و بروز چالش در نظم جهانی می‌شود اما این کشور با آنکه راهی جز ایجاد جنگ و درگیری برای رهایی از بحران ندارد اما در وضعیتی نیست که بتواند سرباز به نقطه‌ای از دنیا اعزام کرده تا برای او بجنگد.

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون‌مرز با اشاره به دکترین شوک و بلوف‌های دولت آمریکا در مواجهه با بحران‌های جهانی خاطر نشان کرد: آمریکا در بسیاری از موارد با استفاده از حربه شوک در مسائل اقتصادی، اجتماعی و نظامی به مقاصد خود می‌رسد اما اکنون در شرایطی نیست که بتواند شوک مصنوعی یا طبیعی و یا حتی شوک روانی در کشور هدف ایجاد کند چرا که با مشکلات عدیده و پیچیده‌ای دست به گریبان است که حتی در خود آمریکا هم امکان تجزیه و تحلیل و در نهایت حل آن وجود ندارد.

عباسی افزود: آمریکا در سال جاری میلادی در صدد ایجاد شوک اقتصادی و تجاری به چین و شوک سیاسی به روسیه است با آنکه بر روی مسائل و چالش‌های اقتصادی و سیاسی برای ایران فعال است.

وی اضافه کرد: آمریکا بلوف حمله نظامی به کشورمان را نیز مطرح کرده است، در حالی که در چنین وضعیتی نیست و تنها با تبلیغات و قدرت رسانه‌ای فعالیت می‌کند.

* ایران بر دریای عمان، خلیج فارس و بخش عظیمی از اقیانوس هند تسلط نظامی دارد  

این کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به برگزاری مانور ولایت90 و گذر ایران از یکی از قدرت دریایی ساحلی به یک نیروی دریایی راهبردی جهانی و قاره‌ای اضافه کرد: در این مانور به جهانیان نشان دادیم که ایران بر دریای عمان و خلیج فارس و بخش عظیمی از اقیانوس هند تسلط نظامی دارد و از نظر تجهیزات نظامی و پشتیبانی دریایی سطحی و زیر سطحی و هوایی بسیار پیشرفت کرده است.

* ایران به پیچیده‌ترین تجهیزات و فناوری صنعتی و نظامی دست یافته است 

عباسی همچنین خاطرنشان کرد: کشوری که طی 32 سال بعد از انقلاب بدون کمک هیچ کشوری روی پای خود ایستاده و به پیچیده‌ترین تجهیزات و فناوری صنعتی و نظامی دست یافته است.
 
وی در پایان تأکید کرد: ایران هواپیمای فوق پیشرفته جاسوسی آمریکا را منحرف کرده و بر آن مسلط می‌شود و بیش از 66درصد انرژی جهان از زیر دست او منتقل می‌شود، با این بلوف‌های آمریکا و غرب و شوک‌های اقتصادی، تجاری، اجتماعی و نظامی از میدان خارج نخواهد شد چرا که اکنون آنقدر جامعه ایران از نظر اقتصادی، سیاسی، تجاری، نظامی و اجتماعی قابلیت و ظرفیت پیدا کرده که هیچ سناریویی علیه ایران اسلامی برای نظام سلطه نتیجه بخش نبوده و حتی نتیجه‌ای معکوس برای آنان خواهد داشت.
 
حسین آرام جانم

کلیه مطالب درج شده در این سایت مطلق به پایگاه اطلاع رسانی میثم تمار می باشد